JEDNOZRNKY

DOMÁCÍ KVÁSKOVÉ KREKRY Z JEDNOZRNNÉ PŠENICE

Hledáte zdravé mlsání na večer, ke knize, televizi či na cesty? Tíží Vás špatné svědomí při tajném zmizení celého balíčku chipsů, tyčinek či arašídů? Pak pro Vás máme skvělý tip! Dnes se nabízí mnoho možností výběru, ale my pro Vás máme jednu z těch nejlepších variant.

Sedm zcela přírodních čistých ingrediencí, z čehož dvě základní jsou navíc v BIO kvalitě (kterou však z legislativních důvodů nemůžeme uvádět na etiketě), a mouka jednozrnka je sama o sobě unikát. Málokdo z ní peče, protože to není snadné. Obsah lepku je malý (dle laboratorních testů, které jsme si nechali provést, je 4 x nižší než u moderní pšenice), a je zachován ve své přirozené prapůvodní formě, proto se s těstem špatně pracuje a méně kyne. Proč z této jedinečné mouky pečeme si můžete přečíst v našem příběhu. Jak je z názvu patrné, mouka navíc prochází kvasem, takže se z ní částečně eliminují antinutrienty, které brání vstřebávání živin. Spousty semínek, které jsou v krekrech obsaženy, pak výrazně zvyšují podíl prospěšné vlákniny až 8,7 g na 100 g krekrů. Černý kmín, tzv. Černucha setá je zajímavá nejen svým velmi specifickým aroma a léčivými účinky, ale také tím, že tolik nenadýmá, jako obyčejný kmín. 

Jakmile se do těchto krekrů zakousnete, už nebudete chtít jiné 🙂 k vínu, pivu nebo samostatně při dobré společnosti dokážou potěšit Vaše chuťové pohárky bez pocitu viny, že jste si dali něco špatného. Zkrátka krekry bez výhrad a škod na vlastním těle, co více si přát? :).

To nejkrásnější na tom všem je, že jsou vyrobeny s láskou 🙂

Nyní si můžete vybrat z těchto variant:

SLANÉ

Slaná varianta vznikla jako první … Ruční zpracování a nerovnoměrné ozdobení hrubozrnnou solí má kouzelný efekt v tom, že nikdy není chuť úplně stejná. Občas si vychutnáte více samotnou a výraznou chuť kvásku a černuchy, někdy Vám ji zpestří slaný krystalek soli.

Složení: jednozrnná celozrnná pšenice (66 %), slunečnicový olej, slunečnicová semínka, lněná semínka, chia semínka, sůl, černý kmín

OREGANO

Oregano je příchuť, kterou dodává kvalitní sušené koření kváskovým krekrům jemný šmrnc, jež byste třeba u slaných se samotnou černuchou postrádali.

Složení: jednozrnná celozrnná pšenice (66 %), slunečnicový olej, slunečnicová semínka, lněná semínka, chia semínka, sůl, černý kmín, sušené oregano

ČESNEK

Česnek výrazná příchuť, u které se ale nemusíte bát, že by Vás něco tížilo v žaludku. Česnek používáme sušený granulovaný od kvalitní značky Sonnentor.

Složení: jednozrnná celozrnná pšenice (66 %), slunečnicový olej, slunečnicová semínka, lněná semínka, chia semínka, sůl, černý kmín, sušený granulovaný česnek

CHILLI

Chili pro odvážné 🙂 Pokud máte chilli a pálivé jídlo rádi, vůbec nemusíte mít obavy. Krekry mají sice výrazný říz, ale stále ucítíte samotnou chuť krekrů.

Složení: jednozrnná celozrnná pšenice (66 %), slunečnicový olej, slunečnicová semínka, lněná semínka, chia semínka, sůl, černý kmín, sušený granulovaný česnek

Chili pro fajnšmekry.

Výživové údaje100 g160 g
Energetická hodnota1921 kJ / 456 kcal3074 kJ / 729 kcal
Tuky22,1 g35,3 g
z toho nasycené2,4 g3,9 g
Sacharidy45 g72 g
z toho cukry1,1 g1,8 g
Vláknina8,7 g13,9 g
Bílkoviny16,1 g25,7 g
Sůl1,8 g2,9 g